Dalinių krovinių pervežimas


Dalinių krovinių pervežimas viena populiariausių paslaugų logistikos rinkoje. Ji populiari ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Dalinių krovinių gabenimas patogus klientams, siunčiantiems mažas prekių siuntas ar atskiras prietaisų dalis.

Ši paslauga leidžia sutaupyti pinigų, priešingai nei mažų prekių pristatymas atskiru transportu. Dažnai šis metodas naudojamas dalims ir gaminiams, kurie gali tilpti į kelias dėžes. Tai nepriklauso nuo naudojamo transporto rūšies, o logistikos paslaugų kaina padalinama keletui klientų. Tokiu būdu užtikrinama kiekvienam klientui prieinama paslaugų kaina, kas ypač aktualu kiekvienam verslininkui. 

Dalinių krovinių gabenimo ypatumai

  • Organizuojant gabenimą verta apsvarstyti dokumentų įforminimo klausimus. Siunčiamos įvairaus dydžio ir pobūdžio siuntos, gabenami vertingi daiktai bei prekės, kurioms reikia laikyti tam tikras nustatytas gabenimo sąlygas. Tad nors vienas neteisingai užpildytas dokumentas gali tapti vėluojančio prekių pristatymo ir sutartyje nurodytų sąlygų nesilaikymo priežastimi. Dėl šių priežasčių svarbu pasirinkti patikimą įmonę dokumentacijos pildymui.
  • Daliniams kroviniams konsoliduoti ir gabenti dažnai naudojami konsolidavimo sandėliai. Jie naudingi tais atvejais, kai prekės pristatomos į kitą miestą arba į kitos šalies teritoriją. Gabenant vandens, oro transportu ar geležinkeliu, prekės rūšiuojamos konsolidavimo sandėliuose, perkraunamos ir vežamos automobiliu iki gavėjo durų, kai kuriais atvejais jas galima pasiimti savarankiškai.

Dalinių krovinių perveržimas

Kaip vykdomas dalinių krovinių pristatymas?

  • Svarbu teisingai organizuoti transportavimo procesą. Iš pradžių klientas turi pateikti užklausą ir sužinoti dalinio krovinio pervežimo kainą. Suradus bendrą sprendimą pradedamas transportavimo procesas. Atsižvelgiant į krovinio dydį, svorį, tipą, pakrovimo ir iškrovimo vietą, transporto įmonės darbuotojai parenka maršrutą, tinkamą gabenimo būdą, taip pat konsultuoja dėl paslaugų kainos.
  • Po organizacinių klausimų išsprendimo, krovinys pristatomas į konsolidavimo sandėlį. Tai atlikti gali ir pats siuntėjas, ir gabenimo specialistai. Pristačius į konsolidavimo sandėlį ekspeditorius patikrina krovinį, saugiai jį supakuoja siekiant išvengti bet kokios žalos pristatymo metu. Tada kroviniai pakraunami į transporto priemonę.

Dalinių krovinių perveržimas

Tarpmiestinio ir tarptautinio gabenimo ypatybės

Dažniausiai tokiam dalinių krovinių gabenimui naudojamas kelių, vandens, oro, geležinkelių transportas, aišku kelių transportas gali krovinius pristatyti nuo “durų” iki “durų”. Multimodaliniai krovinių pervežimai leidžia greitai pristatyti prekes gavėjui, išvengiant perkrovos. Siekiant sumažinti krovinių sugadinimo tikimybę, dažnai naudojamasi būtent kelių transportas.

Dalinių krovinių pervežimas tai paslauga, leidžianti jums sutaupyti. Tačiau tam reikalingas kompetentingas pristatymo organizavimas. Todėl verta atsakingai pasirinkti transporto paslaugų įmonę.